Moje tvořeníčko

Tapiko

20. června 2017 v 19:04

Vytáhla jsem ze skříně tapiko. Dlouhou dobu tam smutně odpočívalo. Tak jsem si řekla, že si dotvořím halabala vzor a načrtnu si projekt na Méďu Béďu. Medvědů není nikdo dost, a já jsem si přivezla z baráku medvídka starého 30 let. Tak ho dám do pucu, sešiju co zub času neměl sílu nést, vydrbu, vymáchám vyžehlím ..:D Takový medvěd si zasluhuje svůj polštář tak mu ho udělám dřív než na mě pošle medvědí odbory a já se budu muset zodpovídat z potlačovaní medvědí svobody a práv.
Naštěstí materiálu mám dost, někde najdu chuť do díla ( to půjde daleko hůře, protože já spěchám fakt pomalu ) a zapojím fantazii na nákres. Tak držte medvědovi palce aby se mu líbil :)

Jak mě horko donutilo tvořit

20. června 2017 v 18:43
Venku je nádherně, krásně. Sluníčko svítí, že si může sluneční paprsky strhat. Já se potím, pes potí - celá má rodina se potí. Funí a vlastně není okamžik, kdy by někdo neměl zadek v lednici a hlavu v mražáku hledajíce nanukový dort, na kost zmrzlou sodovku. Pokud všechny alternativy z mražáku zmizí bere se za vděk k velké a upřímné radosti psa mraženým masem :D Každý se chladí jak umí a jak může. Náš pes zjistil že v síti je to bezva. Vzali jsme si ho vzor a nastěhovali se do síně. Síň je k naší smůle malá. Její kapacita pojme psa a botník. Tak jsme se se stáhlými obličeji přesunuli do ložnice, která je na sever. Náš pes nás přijde čas od času zkontrolovat, jestli jsme nezdechli. Né, že by mu na nás záleželo, ale sám si lednici otevřít neumí. Ani špajz. Trpěl by hlady. Taky rád chodí ven, a neumí si odemknout.
Hledala jsem nějaké rozptýlení, zjistila jsem, že jakmile si vezmu do ruky knihu, pohodlně se uvelebím, usnu. Chce to nějakou činnost, při které nevytuhnu, rodina si bude myslet, že jsem činorodá a aktivní, budou na mě hledět s obdivem, mezitím co budou chcípat vedrem. Korálky zvítězili, i když se mi horkem lepí na prsty, na lokte, na vlasy i zadní část těla, která vypadá dobře do pětadvaceti, pak je lepší ji schovat pod haldu vzdušné látky a tvářit se, že ji nemáte.
Tak jsem se opět pustila do tvoření. Přebrala jsem své poklady a zjistila jsem, že mám krásné fialové rokajlové korálky. Zkombinovala jsem dva její odstíny a výsledek je více než uspokojivý. Elegantní sportovní náramek na ruce vypadá moc pěkně a lze jej nosit jak ke kalhotám i k sukni.Z Toho beads korálků o velikosti 8 jsem vyrobila jednoduchou vzdušnou " citrónovou " dutinku. Přemýšlím, že ji doplním o náhrdelník.Z Toho korálků stejné velikosti jsem vytvořila jednu dutinku, která se hodí spíše ke kostýmku, nehodí se ke sportovnímu oblečení.


a něco zeleného, protože zelená je dobrá, je dobrá na oči, pro blázny i vodníky. Tentokrát z českého rokajlu


A že jsem hračička zkusila jsem růžičkový náramek doplněný korálky růženínu. Je to takový letní růžičkové rozšambo, navíc se může použít jako desátek růžence. Což je praktické i pěkné. Protože růženec to je vlastně růže na rtech Panny Marie, ve chvíli, kdy se za nás přimlouvá :)


Ve chvílích čekání na kávu, ledovou tříšť nebo jiné osvěžení či povzbuzení jsem vyrobila pár náramků z kvalitních minerálních korálků. Aby práce nestála, prsty se nesplepili...:D Vyrobila jsem náramky z onyxu, karneolu v kombinaci s růženínem a ametystem. Vypadají celkem elegantně a dobře.
Tak to je zatím ode mě vše, půjdu se podívat, kolik členů rodiny vyrželo dnešní sluneční nápor a kolik jich je na pokraji zhroucení, či podobných fyzických aktivit. Dám si morbidně kávičku, je sice teplá ale já kafíčko prostě můžu i kdybych přes pot řinoucí se mi přes obličej neviděla na krok :)

Kouzlo okamžiku

15. června 2017 v 19:57 | Marie
Kamarádka mě požádala o nějaký ten šperk na dovolenou. Prázdniny jsou za dveřmi, doba dovolených, cestování a výletů začíná, tak proč toho nevyužít a "neblýsknout " se něčím vkusným. Něco na večer k letním šatům, něco k džínám na písek, do lesa, na tůry do hospody...pod stůl...příležitostí je spousta.
Chvíli jsem si lámala hlavu s tím, co si asi tak představuje pod pojmem " vkusný ". Nakonec jsem vytvořila z drobných Toho korálků blýskavou dutinku a doplnila obšitými kabošony. Může ji nosit s nimi i bez. Pokud skončí večerní jízdu pouze bez kabošonů tak sláva. K džínám dutinku klasicky obyč z českého rokajlu. Tak uvidíme kde a jak se blýskne s náhrdelníkem s názvem Kouzlo okamžiku a jakou službu jí udělá džíňák :D
Každopádně z nich měla radost, a ze zbytků kouzla se stal okamžik na ruku v podobě náramku. No asi bych měla vytvořit i pro sebe, začíná doba dovolených, výletů, tůr a zahradních restaurací ne?

Džíňák


Kouzlo okamžiku


Náramek

 
 

Reklama