Říjen 2017

Handmade mýdlo

7. října 2017 v 9:03 Moje tvořeníčko
Co je to vlastně mýdlo?
Mýdlo je od nepaměti součástí naší hygieny, a to jak ve formě tuhé či kapalné. Svojí hygienu si bez něj prakticky dnes již nedokážeme ani představit.
A co je vlastně mýdlo?
Mýdlo je směsí organických látek ať již tuhé či kapalné podobě působící jako alkalický tenzid. Jedná se tedy o látku hromadící se ve fázovém rozhraní a snižuje povrchové napětí vodných roztoků.Jinými slovy se to dá říci tak, že voda sama o sobě nezvlhčuje a proto je zapotřebí mýdla, které funguje jako smáčedlo a vodě pomáhá aby se neshlukovala ve formě kapiček na povrchu pokožky. Mýdlo kapičky narušuje a voda se díky tomu dostane i do hlubokých pórů. Samotné mýdlo se nabalí kolem zrnek špíny uzavře je v sobě a umožní vodu spláchnout.
Mýdlo je vlastně solí mastných kyselin, která vznikne takzvaným zmýdelněním či saponifikací a zásady ( nenasycená mastná kyselina + hydroxid sodný). Za určitých podmínek je tedy třeba smíchat rostlinný tuk, nebo rostlinný olej a hydroxid sodný. Vedlejším produktem této reakce je vznik alkoholu( glycerol ) U průmyslově vyráběných mýdel je obsah glycerínu velmi malý. Oproti tomu ručně vyráběná mýdla glycerín obsahují 10 krát více.
Při průmyslové výrobě se často z mýdla odstraňují všechny složky, které nejsou samotným mýdlem.
Jako vedlejší produkt mýdla ovšem vzniká velmi cenný glycerin, který je pro lidskou pokožku velmi prospěšný. Ve vyšší míře se uvolňuje při výrobě mýdla za studena, tato metoda je šetrnější než metoda výroby za tepla a navíc mýdlu ponechá nesrovnatelně více výživových látek a vitamínů, které jsou přirozeně obsaženy v olejích.
První zmínky o mýdle pocházejí již z roku okolo 2800 př.n.l. když archeologové nalezli babylónské nádoby na kterých byla zjištěna látka podobná mýdlu.
Na hliněné tabulce z roku 2200 př.n.l. byl sepsán návod na mýdlo z vody, louhu a kassiového oleje. V té době ovšem mýdlo ještě nepoužívali k hygieně či praní, ale k hojení ran. PO celá století se pralo směsí popela a sody. K odstraňování špíny se používaly různé druhy hlíny. V řadě zemí používali kořeny, kůry či plody mydlice, která rostla podél řek a potoků a obsahovala šťávu,, která ve vodě pěnila.
Zajímavostí je například to, že Gaius Plinius pocházející ze starého Říma ve své encyklopedii Historia Naturalis uvádí, že mýdlo vynalezli Galové. které vyráběli z kozího mléka, popela a oleje a sloužilo pouze jako pomáda na vlasy.
Teprve až řecký lékař Galenos z Pergamenu v roce 164 n.l. upozornil na čistící schopnost mýdla a mydlářství se od té doby stalo řemeslem.
V té době byli specialisté na výrobu Arabové. Mýdlo vyráběli z olivového oleje a a aromatických olejů. Začali do něj přidávat hydroxid sodný.
Od 7 století se mýdla začala různě přibarvovat a parfémovat.
Teprve až ve 14 století se ve Španělsku začalo vyrábět mýdlo z olivového oleje a popela z mořských rostlin. Centry tohoto na oblibě vzrůstajícího řemesla se stávali mimo Sevilly i pařížská Marseille a italské Benátky.
Odtud se mydlářství rozšířilo do Anglie a Nizozemí, kde k jeho výrobě používali rybí tu a hovězí lůj.
Takové kvality jako v jižních zemí však nedosahovalo.
V Čechách byla výroba mýdla především starostí hospodyněk a to až do 17 století.
Začátkem 19 století se toto řemeslo začalo postupně měnit ve velkovýrobu. V roce 1806 založil továrnu na výrobu mýdla William Colgate.
Stojí za zmínku, že první prací prášky se objevily kolem roku 1880, v té době se však spíše jednalo o rozemletá mýdla. Teprve roku 1902 se začaly vyrábět prášky do kterých se přidávaly prací a bělící složky - perborát a silikát.
Perborát uvolňuje bublinky, které při praní prádlo mechanicky čistí a silikát prádlo změkčuje.
Ve 30 20. století se začali do prášků přidávat fosfáty z důvodů změkčování vody, ve které se prášek snadněji rozpouští. Později se však zjistilo, že fosfáty výrazně škodí životnímu prostředí a od 80 let se do prášku začali přidávat jiné složky, které životní prostředí nezatěžují.

Domácí výroba mýdla za studena je pravděpodobně nejjednodušší metodou při níž se mýdlová hmota nemusí zahřívat, sporák je potřeba pouze na rozehřátí tuku. Potom už se pouze smíchá rozpuštěný tuk s hydroxidem a pomocí vařečky a ponorného mixéru se už jen hmota smíchá, poté dobarví a nalije do forem. proces zmýdelnění poté během následujících 24 hodin probíhá automaticky působením tepla, které vytváří reakce dobíhající 3 týdny.

Ukázka mých mýdel - mýdlo s obsahem medu a klasické mýdlo s vysokým obsahem glycerinu