Září 2017

Čas běží

23. září 2017 v 12:07 Z deníčku
Nic nového pod sluncem. Život běží v poklidném monotónu, žádné náhlé nečekané události, žádné katastrofy. Víceméně ležérní stav, jak říkám. V současné době se připravuji na výrobu vánočních ozdob z korálků. Na stromku vypadají nádherně a nesou nádech mého dětství.
Pracovně se pomalu a jistě dávám do standartního nastavení, což znamená adié lenošení a přicmrdávání toho či onoho.
Koupila jsem si nový diář, apartní... vyloženě holčičí, rejpal by řekl, že se k mému věku nehodí, ale vzhledem k tomu, že věk je pouze relativní pojem že...:D V balení je spousta samolepek, takže kreativitě a hraní se meze nekladou. Je to zkrátka diář, který baví.
Zhotovila jsem narychlo pár nárámků z polodrahokamů na gumičce. Jsou vyrobeny z módně opracovaných minerálních kamenů, korálky vypadají báječně i v jednoduchém stylu


Mám rozešité dva projekty, které chci během víkendu dodělat. Moc toho nezbývá, takže pokud mi to doto nevběhne něco nepředvítalného mělo by to vyjít :)
Vánočním ozdobám se zatím nevěnuji naplno takže jen opravdu kousků, barevných variant a druhů bude víc. Chci je mít hotové co nejdřív, a hezky pěkně připravené na stromek, nejen na můj :)
Konec léta

10. září 2017 v 16:20 | Marie |  Z deníčku
Máme tu konec léta. A ten u mě znamená nakupování materiálu. Trošku jsem se rozšoupla, pravda, ale stálo to za to. Nakoupila jsem si korálky, pár rivolek, rondelek, kabošonů... zkrátka doplnila si zásobičky. Náš synátor v době, kdy se v naší domácnosti vyskytuje se jen chytá za hlavu se slovy " to snad není možné ty korálky jsou naprosto všude, snad i na záchodě bych je našel kdybych začal hledat...
Nevadí, držím se skálopevně hesla " Co je doma, to se počítá "
Houby u nás zatím nerostou, ale prší, tak snad také začnou. Zatím se musím spokojit kocháním nad fotografiemi jiných šťastnějších houbařů. Plánuji to zkusit tento týden, a jak jinak maluji si svou průzkomnou návštěvu lesa růžově.
Zatím jsem se nedokopala něco pořádně začít dělat. Pár naušnic, náramků, pracnější a časově náročnější mám rozešitý tak snad ho v nadcházejícím týdnu dodělám. A to jsem si řekla, že si upletu deku. Živě ji vidím v šedo růžových tónech... zkrátka balada na zimní pohodu. Zimní pohodu ano, ale kterou? Tuhle, příští nebo sezóna za pět let? To je ve hvězdách.
V pátek jsem skočila místní farmářský trh. Koupila si pár jahod, malin a broskví. Broskve po ochutnání hlásily, že zaručeně nejsou z Moravy, jahody a maliny to samé. Co se týče broskví, měla jsem chuť nacpat je prodejci kamsi, ale jet zpět takovou dálku se mi nechtělo.
Jak jsem napsala léto pomalu a jistě odeznívá a já se upřímně těším na podzim. Příroda se oblékne do pestrobarevného šatu, všude je cítit vůně podzimní nostalgie. Vůně šípkové čaje, opečených bramor v ohni...nádhera.

Něco z mých nákupů..

Pár korálků vesměs Toho


Rivolky větší


..a rivolky menší :)


Pár rondelek a korálků..


Kabošonky různých barev


Náramek


Naušky ( jednoduché ale efektní )


Pustila jsem se do obšívání rivolek... tyto ve starorůžovém provedení


a pár " andělských " náramků v módním provedení


a trocha toho ovoce od farmářů - nejspíš vypěstované na skelné vatě ve Španělsku :D
malinky...

broskvičky...


Jahůdky... ale tyhle nebudou od Marušky z pohádky O dvanácti měsíčcích