Běžné rodinné úterý

4. července 2017 v 16:52 |  Z deníčku
Dnešní den se nese v duchu pečení vaření a krapet toho tvoření. Taťka přivezl misku rybízu, moc ho letos nen a nebude. Zvažovala jsem vymačkat z něj co půjde a udělat alespoň pár skleniček zavařeniny. Na vánoce do lineckých jako když je najdu. Nakonec jsem však usoudila, že je ho skutečně dost málo, vzhledem k tomu, že rodinka očekávala koláč, zaplašila jsem představu o pár skleničkách domácí vzácnosti uchované ve špajzu a upekla dva plechy rybízáku. Jeden my a jeden mladí. Od té doby co má náš syn Káťu, je toho pečení zkrátka víc.
Koláč krásně provoněl celý byt, a navodil ryze siestovou atmosféru.


Do těsta jsem dala vyjímečně i trochu rumu a do drobenky madle,
má skvělou chuť, mandle v drobence dělá hotové zázraky


Syn pobral plech koláče a řízky. Ty jsem dělala k obědu s bramborovou kaší a okurkovým salátem. Předtuchově jsem udělala řízků hodně, protože mladí řízky mají rádi, a když řízky rádi, proč by si nevzali. Předtucha se vyplnila. Mladej řízky cejtil už od parkoviště ...:D Takže se napakoval, chvíli se zdržel, neopomněl projet lednici a špajzku, co kdyby se mu náhodou něco hodilo a šupal zase domů ke Kátě, protože Káťa je prostě Káťa, kam se hrabe maminka že jo... to je jasný :D
Je zajímavé sledovat jak se odpojuje pupeční šňůra a dospělé robě se pouští po vlastních nohou do vlastního světa. Přesto všechno je to pořád malej chlapeček, který když ho někde něco píchne, nebo si neví rady obrací se s nadějí k rodičům a k mamince žádajíc rady, pomoci a útěchy. Všichni jsme si to prožili, je to věčný běh života, a mě nikdy v jeho věku nenapadlo, že by naši mohli cítit lítost či smutek, že se jim dcera vzdaluje. Teprve v okamžiku, kdy se sám dostane do takové situace pochopí rodičovský úděl.
Co se týče tvoření nic moc musím říct, že jsem byla opravdu líná. :D Přiznávám bez mučení, a jsem ráda, že jsem si dala oddych. Nyní jsem svěží, takže začnu hýřit kreaitivitou, která v poslední době nějak vyprchávala.

Letní plážový náramek


Jeden sedmikráskový


a pár růžičkových naušniček
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Evina Evina | E-mail | 4. července 2017 v 18:00 | Reagovat

Bohužel,jsem ve spamu :(

2 Intuice Intuice | E-mail | Web | 5. července 2017 v 9:52 | Reagovat

Rybízák s drobenkou miluji, pro jeho nakyslou chuť. Já si ráda dám rybíz i jen tak, do pusy. :-)

3 Maruška-Fukčarinka Maruška-Fukčarinka | Web | 13. července 2017 v 19:03 | Reagovat

Zaujalo mě odpojování "pupeční šňůry", stejně tak to proběhlo i u nás. Takový rybízák bych si dala taky. Řízek ne, měla jsem jej včera i dnes s míchaným salátem a brambory.
Plážový i kopretinuvý náramek je na 1***

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama