Prší prší ...

27. června 2017 v 18:19 |  Z deníčku
Prší a prší. Chladný vánek a čerstvý vzduch se rozlévají po kraji. Ptáci vesele prozpěvují v dálce vrká holub hřivnáč a hrdličky se zvou ku lásce - ne sice prvomájové, jak nás zve Karel Hynek Mácha, zato červnové provoněné dešťovým koncertem kapek bubnujících na okapy sídlištních oken. Všem se ulevilo. Tráva opět chytne svůj původný zelený nádech, stromy se alespoň na chvíli snaží narovnat své sluncem pokroucené listy. Ku radosti všech okřídlených obyvatel ze země vylézají žížalky a žílaláci, nejspíš s osuškou a sprcháčem v plážové tašce lačnící po koupelovém dýchánku. ptačí fast food může nerušeně začít. Všichni jsou nadšení a rádi, že slunce na chvíli přepustilo svoji vládu blahodárnému dešti. Já si také užívám. Dopoledne jsem začala šít náhrdelník, a vzhedem k tomu, že ve chvíli, kdy se poledne líně přehouplo do popoledne a já ztěží brejlila do korálků ve snaze rozlišit silver rosaline od silver crystal - věřte dá to zabrat i ostroočkovi, natož mě, polovičnímu slepejši. Záda volala po změně polohy a tak jsem se odebrala k odpolední siestě. Netrvala dlouho... Jak je to možné, že ve chvíli, kdy se natáhnu, nebo se odeberu vykonávat jiné soukromé záliby započne po mě sháňka. Na to mají radar nebo chodili všichni na kurz jak rozpoznat tu nejméně vhodnou dobu...nevím. K tomu to vypadá na tajnou soutěž z názvem: " Kdo vyruší první vyhrává "
Dneska to vyhrál syn. Nevím jaká je cena soutěže ale rozhodně chci půlku výhry. Mám na ni své rodičovské a morální právo :)
Do krajiny snů se procpal přidrzlý a vtíravý vyzváněcí tón telefonu.
" Mami jak se dělá losos? "
" Co?.." koktám z polospánku
" No losos ne..." ozve se z druhé strany tónem - neví co je losos nebo co ?
" Jo losos " proberu se ze šoku a začnu se snažit dát dohromady kloudné rady, aby jim rozumněl chlap, chlap sotva chlap, chlap v provedení našeho syna. Když jsem domluvila nastala chvíle ticha. Po chvíli se ozvalo rozhodné: " Tak já ho možná koupím a udělám, a nebo si dáme hranolky tak díík a páá "
" Páá " položila jsem telefon s myšlenkou na hranolky.
Takže siestu mám zdárně za sebou, uvařenou kávu před sebou spolu s rozzešitým náhrdelníkem. Možná se na to dneska už vykvajznu, dopiju kávičku, hodím nožky nahoru a udělám si hezký ničím nerušený zbytek dne.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Evina Evina | E-mail | 27. června 2017 v 23:15 | Reagovat

Jsem ve spamu!

2 MarijaKes MarijaKes | Web | 29. června 2017 v 19:15 | Reagovat

To je tak nádherně napsané, Úplně cítím tu úlevu po dešti, i když u nás se nějaké větší ochlazení nekoná a popršelo opravdu jen symbolicky. Ale zase lepší než potopa a škody.
Koukám, že máme stejně soutěživé děti. Nepotřebují mne nikdy jindy, než když já chci mít chvilku pro sebe. Ale jsem si vědomá toho, že i já se občas zajímám, když oni jsou zrovna v jednom kole. :) přeji hezký chladivý večer.

3 Intuice Intuice | E-mail | Web | 5. července 2017 v 9:52 | Reagovat

Dobře, že zapršelo, i když byla u nás bouřka ne ledajaká, ale s velkými kroupami, i letité stromy to polámalo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama