Panenky versus panenky

17. června 2017 v 17:48 | Marie |  Z deníčku
Není MI možná deset, ( to je pravda, skutečně mi není deset ), ale panenky se mi líbí stále, jako by mi deset bylo. Abych byla přesná, líbí se mi, to ano, ty dnešní panenky? ROZHODNĚ NE!!!
Líbí se mi moje panenky. Panenky MÉHO dětství, ne panenky dětství současných holčiček, které tahají v náručí panenky, že by mnohdy jeden zvracel. Občas jsem svědkem toho, jak je maminky vesele a pyšně kupují v hračkářství nebo ve značkových odděleních speciálně určených pro tyhle zrůdičky. Musím přiznat, že probudit se jednoho rána v současnosti, ve věku optimálním na to, že vedle mě bude hajat spokojeně moje panenka - dnešní panenka, tak bych se leknutím a strachy pokalala. V lepším případě bych ji s odporem dvěma prsty hezky rychle vyprovodila z mého polštářového království.
Dnešní panenky mají po většinou krásné štíhlé prsty, oblečení pouliční šlápoty, strnulý výraz, a oči, jejichž velikost signalizuje, že si právě sedly na špunt od šampaňského. A jak to v dnešní době již bývá, extrém stíhá extrém. Proti šeredkám, prsatkám a zhuleným nádenicím se postavily panenky, které na vlas kopírují miminka, batolata a děti do deseti let. Jako model do obchodu s dětským oblečením mi přijdou skvělé, jako cvičná miminka více než super. Ale nemůžu si pomoct, nemám z nich dobrý pocit. Pořád bych měla dojem, že mám doma mrtvolku dítěte zalitou do pryže.
Panenky mého dětství, a potažmo panenky dětství našich babiček a prababiček měly to, co dnešní panenky nemají a nikdy mít nejspíš nebudou. Měly duši.
Byly to hračky, malé kamarádky pro chvíle her i dětského smutku.

Panenka z dílny Joanny Nursery vypadá jako skutečné miminko, dá se říct, že k nepoznání. je sice krásná, ale...kdyby tam nebylo to zrádné ale. Upřímně, mít doma kopii něčího skutečného dítěte... brrr


Novodobé panenky nechám bez komentáře, koneckonců, dětem i jejich maminkám se líbí, a každý má právo
aby se mu líbilo co chtělo


Jsou krásné, až jednou stářím osiřím, možná si jednu z těchto pořídím, abych nezblba,
budu ji vodit na procházku, vařit jí snídani a budem společně chodit nakupovat. Alespoň do té doby, než mě
rozčarované okolí šoupne do blázince k Chocholouškovi - fakt nevím, naštěstí mám ještě čas si to promyslet


Já mám doma SVÉHO Františka z dílny Anny Vystydové


Nedávno u mě přistála tato stará německá panenka


...a na balkóně odpočívají v žalostně zuboženém stavu další panenky, jedna Ari, jedna rusanda a jedna pravá česká nefalšovaná zrzka. Čekají na opravu, já čekám na hřejivé paprsky slunce, abych panenkám udělala olejový facelift, který potřebují. Jsem hrdým vlastníkem dvou malých retro blondýnek, které mají své místo v sekretáři. Nejspíš u mě přistanou další přírustky, musí, jako budoucí babička chci svým budoucím vnoučátkům dát hračky s duší... Protože co nemá duši kazí charakter :D
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ema Ema | E-mail | Web | 19. června 2017 v 10:30 | Reagovat

Některé 'moderní' panenky opravdu vypadají jako zrůdičky!!:-(
Hezký den.:-)

2 spechejpomalu spechejpomalu | Web | 19. června 2017 v 22:39 | Reagovat

[1]: Jsem moc ráda, že nejsem jediná s takovým názorem, přeji hezký den :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama