Jak mě horko donutilo tvořit

20. června 2017 v 18:43 |  Moje tvořeníčko
Venku je nádherně, krásně. Sluníčko svítí, že si může sluneční paprsky strhat. Já se potím, pes potí - celá má rodina se potí. Funí a vlastně není okamžik, kdy by někdo neměl zadek v lednici a hlavu v mražáku hledajíce nanukový dort, na kost zmrzlou sodovku. Pokud všechny alternativy z mražáku zmizí bere se za vděk k velké a upřímné radosti psa mraženým masem :D Každý se chladí jak umí a jak může. Náš pes zjistil že v síti je to bezva. Vzali jsme si ho vzor a nastěhovali se do síně. Síň je k naší smůle malá. Její kapacita pojme psa a botník. Tak jsme se se stáhlými obličeji přesunuli do ložnice, která je na sever. Náš pes nás přijde čas od času zkontrolovat, jestli jsme nezdechli. Né, že by mu na nás záleželo, ale sám si lednici otevřít neumí. Ani špajz. Trpěl by hlady. Taky rád chodí ven, a neumí si odemknout.
Hledala jsem nějaké rozptýlení, zjistila jsem, že jakmile si vezmu do ruky knihu, pohodlně se uvelebím, usnu. Chce to nějakou činnost, při které nevytuhnu, rodina si bude myslet, že jsem činorodá a aktivní, budou na mě hledět s obdivem, mezitím co budou chcípat vedrem. Korálky zvítězili, i když se mi horkem lepí na prsty, na lokte, na vlasy i zadní část těla, která vypadá dobře do pětadvaceti, pak je lepší ji schovat pod haldu vzdušné látky a tvářit se, že ji nemáte.
Tak jsem se opět pustila do tvoření. Přebrala jsem své poklady a zjistila jsem, že mám krásné fialové rokajlové korálky. Zkombinovala jsem dva její odstíny a výsledek je více než uspokojivý. Elegantní sportovní náramek na ruce vypadá moc pěkně a lze jej nosit jak ke kalhotám i k sukni.Z Toho beads korálků o velikosti 8 jsem vyrobila jednoduchou vzdušnou " citrónovou " dutinku. Přemýšlím, že ji doplním o náhrdelník.Z Toho korálků stejné velikosti jsem vytvořila jednu dutinku, která se hodí spíše ke kostýmku, nehodí se ke sportovnímu oblečení.


a něco zeleného, protože zelená je dobrá, je dobrá na oči, pro blázny i vodníky. Tentokrát z českého rokajlu


A že jsem hračička zkusila jsem růžičkový náramek doplněný korálky růženínu. Je to takový letní růžičkové rozšambo, navíc se může použít jako desátek růžence. Což je praktické i pěkné. Protože růženec to je vlastně růže na rtech Panny Marie, ve chvíli, kdy se za nás přimlouvá :)


Ve chvílích čekání na kávu, ledovou tříšť nebo jiné osvěžení či povzbuzení jsem vyrobila pár náramků z kvalitních minerálních korálků. Aby práce nestála, prsty se nesplepili...:D Vyrobila jsem náramky z onyxu, karneolu v kombinaci s růženínem a ametystem. Vypadají celkem elegantně a dobře.
Tak to je zatím ode mě vše, půjdu se podívat, kolik členů rodiny vyrželo dnešní sluneční nápor a kolik jich je na pokraji zhroucení, či podobných fyzických aktivit. Dám si morbidně kávičku, je sice teplá ale já kafíčko prostě můžu i kdybych přes pot řinoucí se mi přes obličej neviděla na krok :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama